Březen 2024 na Hvězdárně Vyškov


Březen bude chudý na sledování planet. Pouze v první polovině měsíce uvidíme zvečera krátce na západním obzorem planetu Jupiter. Měsíc je v poslední čtvrti 3., v novu 10., v první čtvrti 17. a v úplňku 25. března. 20. března ve 4:06 nastává jarní rovnodennost.

V pondělí 4.3. od 16 hodin mají děti možnost cestovat s maňáskem Ufounkem po sluneční soustavě. Program je vhodný pro děti od 3 let. Ve čtvrtek 14. března od 18. hodin se zamyslíme nad osídlováním Měsíce a Marsu. Tento program je vhodný pro starší děti a dospělé. Pokud bude příznivé počasí, připravím před programem u hvězdárny první letošní táborák. V úterý 19. od 18. hodin budeme pomocí vyprávění a fotografií cestovat na pohádkový ostrov Skye ve Skotsku. Cestovatelská přednáška je pro mládež a dospělé. Místa na programy si prosím zamluvte na tel. 602 59 62 09. Přijďte se podívat na hvězdárnu, čeká vás program o našem vesmírném okolí se spoustou úžasných snímků vesmírných těles, o kterých se dozvíte nejnovější poznatky. Některé z objektů pak můžete zhlédnout pomocí našich dalekohledů, včetně nového zrcadlového s průměrem zrcadla 500 mm Nezapomeňte se opravdu teple obléci, na pozorovatelně je chladno, ale podívaná do hlubin vesmíru za to stojí.

Pro školy a školky máme připraveno více jak 30 programů. Po dohodě připravíme program i pro uzavřené skupiny jak dospělých, tak rodin s dětmi.Hvězdárna je otevřena každé úterý a pátek, v březnu od 19.00 do 21.00. Těšíme se na vaši návštěvu. Informace získáte na stránkách www.zoo-vyskov.cz a na telefonu 602 59 62 09.  

Mgr. Dobromila Patáková, vedoucí Hvězdárny Vyškov   

 

přehled programů: 

• V pondělí 4.3. od 16 hodin Cestovámí s maňáskem Ufounkem po sluneční soustavě. Program je vhodný pro děti od 3 let. Pokud bude příznivé počasí, připravím před programem u hvězdárny první letošní táborák.
• Ve čtvrtek 14 března od 18 hodin Osídlování Měsíce a Marsu. Tento program je vhodný pro starší děti a dospělé. 
• V úterý 19. od 18 hodin Cestovatelská přednáška Pohádkový ostrov Skye ve Skotsku. Vyprávět budou manželé Patákovi.
 
Na programy se prosím předem přihlaste na tel.: 602 59 62 09