Květen na Hvězdárně Vyškov


Teplé májové noci nás lákají k večerním procházkám pod nádhernou jarní hvězdnou oblohou. Květnové obloze vévodí jarní souhvězdí Severní koruna, Panna s jasnou hvězdou Spica, Pastýř s Arkturuem, Lev s Regulem a souhvězdí Štír s Antarem. Nad ránem spatříme na východě planetu Saturn.

Měsíc je v poslední čtvrti 1., v novu 8., v první čtvrti 15., v úplňku 23. a v poslední čtvrti 30. května.

V úterý 7. května od 17 hodin se sejdeme na Večeru pro rodiny s dětmi. Začneme pozorováním Slunce, posedíme u táboráku a pak si budeme povídat o zvířecích kosmonautech a o létání do vesmíru. Prosím, telefonicky se objednejte. V úterý 14. května si budeme od 17 hodin s dětmi od 4 let hrát na vědce. Čekají nás jednoduché přírodovědné pokusy, které děti provádějí samy.

Přijďte se podívat na hvězdárnu, čeká vás program o našem vesmírném okolí se spoustou úžasných snímků vesmírných těles, o kterých se dozvíte nejnovější poznatky. Některé z objektů pak můžete zhlédnout za jasného počasí pomocí našich dalekohledů včetně velkého dalekohledu typu Newton s průměrem zrcadla 50 cm.

Hvězdárna je otevřena každé úterý a pátek, v květnu od 20 do 22 hodin. Na pozorování je z organizačních důvodů nutné se telefonicky předem objednat. Máme také programy pro mateřské, základní a střední školy. Připravíme také individuální program pro skupiny, pracovní kolektivy atd. Informace získáte na stránkách www.zoo.vyskov.cz a na telefonu 602 59 62 09.

 

Přehled programů:

- V úterý 7. května od 17 hodin – Večer pro rodiny s dětmi od 3 let – Začneme pozorováním Slunce, posedíme u táboráku a pak si budeme povídat o zvířecích kosmonautech a o létání do vesmíru. 

- V úterý 14. května od 17 hodin – Hrajeme si na vědce – pro děti od 4 let, jednoduché přírodovědné pokusy, které děti provádějí samy)

Prosím, na všechny programy se objednejte na tel 602 59 62 09.