Listopad 2023 na Hvězdárně Vyškov


Na listopadové noční obloze můžeme zvečera pozorovat na jihu podzimní souhvězdí Pegas, Andromeda a Beran a na východě pak už vidíme zimní souhvězdí Býka, Vozku a po 22 hodině také nádherný Orion.

Měsíc bude v poslední čtvrti 5., v novu 13., v první čtvrti 20. a v úplňku 27. listopadu. Saturn a Jupiter září téměř celou noc, Venuši spatříme na východě nad ránem.

V úterý 7.listopadu od 17 hodin se sejdeme na večeru pro rodiny s dětmi. Čeká nás nový program Zábavná geometrie pro děti od 8 do 12 let. Ve čtvrtek .listopadu od 15 hodin budeme s nejmenšími dětmi poslouchat pohádku O malém medvědovi a nakreslíme si některá souhvězdí. . Čtvrtek 30.11. od 17 hodin se zahloubáme s dětmi od 8 let a dospělými nad Zajímavostmi z vesmíru a novinkami z kosmonautiky Na programy se prosím předem objednejte na telefonu 602 596 209.

Přijďte se podívat na hvězdárnu, čeká vás program o našem vesmírném okolí se spoustou úžasných snímků vesmírných těles, o kterých se dozvíte nejnovější poznatky. Některé z objektů pak můžete shlédnout pomocí našich dalekohledů. Nezapomeňte se opravdu teple obléci, na pozorovatelně je chladno, ale podívaná do hlubin vesmíru za to stojí.

V listopadu je Hvězdárna otevřena v úterý a pátek od 18 do 20 hodin. Těšíme se na Vaši návštěvu. Informace získáte na www.zoo-vyskov.cz a na telefonu 602 596 209.

Máme také programy pro mateřské, základní a střední školy.

Mgr. Dobromila Patáková, vedoucí Hvězdárny Vyškov

 

Přehled akcí:

  • Úterý.7. od 17 hodin: Zábavná geometrie (nový program, kde si pohrajeme s tvary a čísly pro děti od 8 do 12 let)
  • Čtvrtek 9.11. 15 hodin: pohádka O malém medvědovi (pohádka a kreslení pro děti od 3 let)
  • Čtvrtek 30.11. od 17 hodin Zajímavosti z vesmíru (pro děti od 8 let a pro dospělé, novinky z vesmíru a kosmonautiky)
  • každé úterý a pátek od 18-20 hod: pozorování noční oblohy